Hoppa till sidans innehåll

Åldersklassrekord från 1999-01-01


 

50 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Ann-Marie Ly  30,87   Alva Abrahamsson  33,11
12 Alva Abrahamsson
 29,23   Ann-Marie Ly  31,03
13 Emma Pargelius  28,69   Alva Abrahamsson  29,55
14 Emma Pargelius  28,31   Emma Pargelius  28,74
15 Caroline Just  28,37   Caroline Just  29,41
16 Rebecka Loikala
 27,46   Caroline Just  28,77
17 Anna Eriksson
 26,51   Caroline Just  28,14
18 Lisa Eriksson
 26,33   Anna Eriksson
 26,96
19 Lisa Eriksson
 26,60   Lisa Eriksson
 26,82

 

100 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Madeline Moberg 1,06,81   Ann-Marie Ly 1,16,43
12 Emma Pargelius 1,03,93   Alva Abrahamsson
1,09,21
13 Emma Pargelius 1,02,93   Emma Pargelius 1,04,33
14 Emma Pargelius 1,00,00   Emma Pargelius 1,01,81
15 Linnea Fundberg
1,01,33   Linnea Fundberg
1,02,69
16 Rebecka Loikala
59,84   Linnea Fundberg
1,02,49
17 Anna Eriksson
58,52   Linnea Fundberg 1,01,36
18 Lisa Eriksson
57,28   Anna Eriksson
58,96
19 Ebba Engström 59,85   Lisa Eriksson
58,47

 

200 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Alva Abrahamsson
2,39,02   Madeleine Bengtsson
2,52,42
12 Josefin Zetterberg 2,27,19   Emma Pargelius 2,33,40
13 Emma Pargelius 2,17,28   Emma Pargelius 2,21,56
14 Emma Pargelius 2,12,21   Emma Pargelius 2,14,15
15 Jennie Isaksen
2,14,71   Linnea Fundberg
2,18,75
16 Jennie Isaksen
2,11,14   Rebecka Loikala
2,17,75
17 Linnea Fundberg
2,11,60   Jennie Isaksen
2,15,01
18 Lisa Eriksson
2,05,81
  Anna Eriksson 2,11,78
19 Ebba Engström 2,11,59   Lisa Eriksson
2,09,55

 

400 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Madeleine Bengtsson 5,45,86   Madeleine Bengtsson 6,03,96
12 Josefin Zetterberg 5,01,34   Josefin Zetterberg 5,36,25
13 Emma Pargelius 4,51,97   Emma Pargelius 5,02,65
14 Emma Pargelius 4,42,19   Emma Pargelius 4,53,60
15 Jennie Isaksen
4,41,43   Jennie Isaksen 4,53,78
16 Jennie Isaksen
4,37,52   Jennie Isaksen
4,51,43
17 Jennie Isaksen
4,35,51   Jennie Isaksen
4,45,06
18 Anna Eriksson
4,34,47
  Linnea Fundberg
4,54,36
19 Ebba Engström
4,54,12   Lisa Eriksson
4,42,90

 

800 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Linda Iwarsson 12,06,30   Lovisa Laine 13,30,41
12 Josefin Zetterberg 10,49,59   Josefin Zetterberg 11,08,07 
13 Josefin Zetterberg 10,39,49   Boróka Toró 11,31,70
14 Emma Pargelius 9,58,92   Jennie Isakssen 11,01,91
15 Jennie Isaksen
9,54,63   Jennie Isaksen 10,14,91
16 Jennie Isaksen
9,29,90   Jennie Isaksen
9,59,09
17 Jennie Isaksen
9,28,50   Katarina Lindoff
9,58,79
18 Anna Eriksson
9,32,91
  Linnea Fundberg 10,08,78
19 Ebba Engström 9,50,85   Nelly Neuman
9,56,33

 

1500 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11          
12 Madeleine Bengtsson 22,48,44      
13 Josefin Zetterberg 20,02,79   Boroka Toró 22,28,33
14 Jennie Isaksen 19,22,44   Jennie Isakssen 21,03,34
15 Jennie Isaksen 18,36,48   Jennie Isaksen
19,37,31
16 Katarina Lindoff 19,01,38   Jennie Isaksen 18,55,89
17 Katarina Lindoff
18,39,60   Jennie Isaksen
18,41,69
18 Linnea Fundberg
18,47,52   Anna Eriksson 19,07,12
19       Nelly Neuman 18,51,95

 

50 Ryggsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Alva Abrahamsson
37,15   Alva Abrahamsson 38,32
12 Alva Abrahamsson
34,93   My Larsson
36,75
13 Stella Verner
33,99   Stella Verner
34,92
14 Linda Neiström 31,07   Stella Verner 33,54
15 Linda Neiström 30,99   Linda Neiström 32,86
16 Rebecka Loikala 31,22
  Rebecka Loikala

33,54

17 Sofia Bjälevik 31,22   Sofia Bjälevik 32,75
18 Sofia Bjälevik
32,01   Sofia Bjälevik 32,08
19 Lisa Eriksson
30,78   Matea Bradaric 38,09

 

100 Ryggsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Alva Abrahamsson
1,20,26   Alva Abrahamsson 1,25,03
12 Emma Pargelius 1,12,97   Emma Pargelius 1,20,08
13 Emma Pargelius 1,09,72   Emma Pargelius 1,15,33
14 Emma Pargelius 1,08,92   Emma Pargelius 1,11,67
15 Linda Neiström 1,09,79   Linda Neiström 1,12,44
16 Rebecka Loikala 1,07,89   Rebecka Loikala

1,12,28

17 Sofia Bjälevik
1,07,17
  Rebecka Loikala 1,10,82
18 Nelly Neuman 1,09,66   Sofia Bjälevik
1,10,38
19 Lisa Eriksson
1,07,45   Ebba Engström 1,19,25

 

200 Ryggsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Madeleine Bengtsson
2,54,43   Alva Abrahamsson 3,10,30
12 Alva Abrahamsson
2,50,17   My Larsson 3,00,02
13 Emma Pargelius 2,34,96   Emma Pargelius 2,41,88
14 Emma Pargelius 2,29,65   Emma Pargelius 2,37,44
15 Linda Neiström 2,33,25   Sarah Pargelius 2,45,26
16 Rebecka Loikala
2,27,38   Rebecka Loikala

2,35,90

17 Rebecka Loikala
2,26,71   Rebecka Loikala 2,31,96
18 Ebba Engström 2,36,29
  Sofia Bjälevik
2,36,44
19 Ebba Engström
2,42,38   Nelly Neuman 2,45,71

 

50 Fjärilsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Emma Siljebråt 37,75   Madeleine Bengtsson
40,21
12 Alva Abrahamsson 34,02   Alva Abrahamsson 35,28
13 Orsolya Toró 32,15   Alva Abrahamsson
34,00
14 Moa Sundholm 31,02   Emma Pargelius 32,52
15 Rebecka Loikala
30,43   Frida Gustafsson 30,79
16 Rebecka Loikala
29,03   Frida Gustafsson
30,17
17 Rebecka Loikala
29,35   Rebecka Loikala 28,96
18 Anna Eriksson
28,00   Anna Eriksson
28,37
19 Lisa Eriksson
28,71   Lisa Eriksson 28,90

 

100 Fjärilsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Orsolya Toró 1,31,88   Madeleine Bengtsson
1,47,63
12 Isabell Petersson 1,18,25   Isabell Petersson 1,23,09
13 Isabell Petersson 1,14,65   Orsolya Toró 1,21,95
14 Moa Sundholm 1,09,15   Isabell Petersson 1,13,99
15 Rebecka Loikala 1,08,61   Jennie Isaksen
1,11,01
16

Rebecka Loikala

1,05,25

  Frida Gustafsson
1,08,38
17 Anna Eriksson
1,03,06   Jennie Isaksen
1,07,50
18 Anna Eriksson
1,02,22   Anna Eriksson
1,02,74
19 Ebba Engström
1,08,95   Lisa Eriksson 1,04,54

 

200 Fjärilsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Ida Fundberg 3,41,57      
12 Josefin Zetterberg 3,18,55    Lovisa Laine 3,17,32
13 Frida Gustafsson
3,04,68   Jennie Isaksen 3,21,40
14 Isabell Petersson 2,37,86   Boróka Toró 2,45,74
15 Boróka Toró 2,33,82   Boróka Toró 2,37,18
16 Jennie Isaksen
2,21,56   Jennie Isaksen
2,30,39
17 Nelly Neuman
2,28,35   Jennie Isaksen 2,26,29
18 Nelly Neuman 2,28,11   Anna Eriksson
2,26,48
19 Nelly Neuman 2,30,34   Nelly Neuman 2,31,07

 

50 Bröstsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Linda Iwarsson 41,71    Alva Abrahamsson 43,66
12 Frida Hammar  38,90    Linda Iwarsson  39,92 
13 Orsolya Toró 37,32   Sofia Gustafsson 38,60 
14 Sofia Gustafsson 36,22   Valentina Ferracane 37,82
15 Sofia Gustafsson 35,26   Sofia Gustafsson 36,91
16 Sofia Gustafsson 34,66   Sofia Gustafsson 36,48
17 Sofia Gustafsson

35,25

  Sofia Gustafsson 36,51
18 Sofia Bjälevik

34,92

  Adina Nyström 34,89
19 Lisa Eriksson

34,24

  Sofia Gustafsson 37,02

 

100 Bröstsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Lovisa Laine
1,30,74
  Alva Abrahamsson 1,35,66
12 Lovisa Laine 1,22,06
  Lovisa Laine
1,25,57
13 Orsolya Toró 1,20,37   Orsolya Toró 1,24,63 
14 Sofia Gustafsson 1,19,08   Orsolya Toró 1,24,46
15 Sofia Gustafsson 1,17,14   Sofia Gustafsson 1,21,22
16 Sofia Gustafsson 1,14,64   Sofia Gustafsson 1,18,61
17 Sofia Bjälevik 1,15,00   Jennie Isaksen
1,19,30
18 Sofia Gustafsson 1,16,62   Adina Nyström
1,18,60
19 Sofia Gustafsson 1,17,13   Sara Persson 1,28,05

 

200 Bröstsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Lovisa Laine
3,11,28
  Lovisa Laine 3,27,64
12 Lovisa Laine
3,04,47
  Lovisa Laine
3,02,83
13 Orsolya Toró 2,51,74   Orsolya Toró 2,58,83 
14 Orsolya Toró 2,51,72   Orsolya Toró 3,03,94
15 Sofia Gustafsson 2,49,33   Sofia Gustafsson 2,59,95
16 Sofia Gustafsson 2,42,68   Sofia Gustafsson 2,48,04
17 Nora Laine
2,47,56   Jennie Isaksen
2,51,80
18 Sofia Gustafsson 2,47,28   Adina Nyström
2,54,03
19 Caroline Just 2,52,66   Sara Persson 3,08,80

 

100 Medley

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Ann-Marie Ly 1,22,94       
12 Emma Pargelius 1,16,36       
13 Emma Pargelius 1,11,08      
14 Emma Pargelius 1,09,66      
15 Caroline Just 1,10,00      
16 Jennie Isaksen
1,09,11      
17 Anna Eriksson
1,08,37      
18 Lisa Eriksson
1,05,96      
19 Ebba Engström 1,09,85      

 

200 Medley

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Emma Pargelius 3,00,41    Ann-Marie Ly  3,15,49 
12 Emma Pargelius 2,46,38    Lovisa Laine 2,57,43
13 Orsolya Toró 2,38,42   Orsolya Toró  2,47,43 
14 Emma Pargelius 2,33,64   Emma Pargelius 2,36,75 
15 Jennie Isaksen 2,32,43   Jennie Isaksen 2,38,22
16 Jennie Isaksen
2,24,57   Jennie Isaksen
2,35,11
17 Caroline Just 2,33,48   Jennie Isaksen
2,31,27
18 Nelly Neuman
2,31,13   Sofia Bjälevik
2,37,08
19 Nelly Neuman 2,35,52   Lisa Eriksson
2,27,76

 

400 Medley

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Ida Fundberg
6,51,68
     
12 Josefin Zetterberg 6,09,99    Lovisa Laine
6,17,80
13 Orsolya Toró 5,46,12   Orsolya Toró  6,05,72 
14 Orsolya Toró 5,30,05   Orsolya Toró 5,51,52 
15 Jennie Isaksen 5,20,34   Jennie Isaksen 5,31,96
16 Jennie Isaksen
5,06,80   Jennie Isaksen 5,14,51
17 Jennie Isaksen
5,05,41   Jennie Isaksen
5,19,66
18 Anna Eriksson
5,13,93
  Anna Eriksson 5,30,39
19 Ebba Engström
5,38,88   Nelly Neuman 5,32,98

 

50 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Dyson Kuronen-Eldh 31,93    Dyson Kuronen-Eldh 33,89
12 Arvid Heikinniemi 29,70    Dyson Kuronen-Eldh 31,94
13 Dyson Kuronen-Eldh 27,63   Dyson Kuronen-Eldh 29,23
14 Arvid Heikinniemi 26,64   Hampus Luhanko 28,05 
15 Alexander Kotevski 25,28   Karl Lindoff 27,10
16 Karl Lindoff
24,29   Niclas Just 26,04 
17 Karl Lindoff 24,15   Karl Lindoff 25,44
18  Michael Curacica  23,68    Michael Curacica 24,61
19 Michael Curacica  24,10   Måns Stomvall 24,99

 

100 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Maximilian Holm 1,10,47
  Dyson Kuronen-Eldh 1,16,50
12 Dyson Kuronen-Eldh 1,04,59   Dyson Kuronen-Eldh 1,12,75
13 Eldin Kadic 1,02,07   Dyson Kuronen-Eldh 1,05,07
14 Karl Lindoff 58,41   Dyson Kuronen-Eldh 1,03,28 
15 Karl Lindoff
55,88   Karl Lindoff 59,52
16 William Brand 53,78   Karl Lindoff 57,67
17 William Brand 52,88   William Brand 55,41
18 Michael Curacica 50,98   William Brand 54,48
19 Michael Curacica 52,25   William Brand
54,18

 

200 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Maximilian Holm 2,37,71
  Carl Roos 2,58,02
12 Michael Curacica 2,24,25   Carl Roos 2,39,86
13 Eldin Kadic 2,18,90   Carl Roos
2,28,71
14 Eldin Kadic
2,11,04   Eldin Kadic
2,20,17
15 Eldin Kadic 2,05,93   William Brand
2,14,69
16 William Brand
1,57,98   William Brand 2,07,08
17 William Brand 1,56,54   William Brand 2,00,34
18 William Brand
1,54,28   William Brand 1,59,01
19 Axel Brorsson 1,57,57   William Brand
1,58,26

 

400 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Dyson Kuronen-Eldh 5,43,95    Carl Roos 6,13,01
12 Michael Curacica 5,09,39   Carl Roos 5,32,09
13 Eldin Kadic 4,54,50   Carl Roos
5,10,40
14 Eldin Kadic

4,45,55

  Eskil Jonsson
4,57,35
15 Eldin Kadic 4,29,83   Eldin Kadic 4,39,15
16 Måns Stomvall 4,21,26   William Brand 4,39,05
17 Måns Stomvall 4,16,56   Måns Stomvall 4,23,71 
18 Måns Stomvall 4,12,89   William Brand 4,21,47
19 Måns Stomvall 4,07,93   Sebastian Wennerberg 4,32,00

 

800 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Maximilian Holm 12,00,52      
12 Maximilian Holm
11,26,02   Carl Roos 11,59,64
13 Måns Stomvall 10,24,00      
14 Karl Lindoff 9,44,95   Eldin Kadic 10,40,65
15 Eldin Kadic 9,25,19   Josef Faraj 11,10,61
16 William Brand 9,11,02   Sebastian Wennerberg 9,43,17
17 William Brand 8,45,61   Måns Stomvall 9,09,33
18 Måns Stomvall 8,50,78   Måns Stomvall 8,48,15
19       Sebastian Wennerberg 9,22,60

 

1500 Frisim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Carl Roos
23,21,05      
12 Carl Roos
21,57,71   Carl Roos 22,33,46
13 Måns Stomvall 19,25,30   Eldin Kadic  21,07,29
14 Eldin Kadic
18,33,91   Eskil Jonsson
19,50,57
15 Sebastian Wennerberg 17,58,73   Eldin Kadic 18,35,47
16 William Brand 17,34,80   Sebastian Wennerberg 18,30,42
17 Måns Stomvall 16,46,10   Måns Stomvall 17,33,32
18 Måns Stomvall 16,26,81   Måns Stomvall 17,20,18
19 Sebastian Wennerberg 17,25,96   Måns Stomvall 17,21,35

 

50 Ryggsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Maximilian Holm 36,71
  Dyson Kuronen-Eldh 41,83
12 Maximilian Holm
34,55
  Carl Roos
38,16
13 Samuel Paulson
32,99   Dyson Kuronen-Eldh 34,98
14 Fredrik Fagerström 31,56   Fredrik Fagerström 32,95 
15 Karl Lindoff 30,29   Fredrik Fagerström 31,13 
16 Karl Lindoff
29,37   Fredrik Fagerström 30,92 
17 Karl Lindoff 27,43   William Brand 29,35
18  Axel Brorsson 27,07   William Brand 28,35
19 Axel Brorsson 27,63   William Brand
28,58

 

100 Ryggsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Maximilian Holm 1,20,31   Dyson Kuronen-Eldh 1,32,71
12 Michael Curacica 1,12,13   Carl Roos 1,22,08
13 Alex Ly 1,11,46   Samuel Paulson
1,12,16
14 Karl Lindoff 1,08,97   Alex Ly 1,11,23
15 Viktor Syrén 1,05,39   Fredrik Fagerström 1,08,92
16 William Brand
1,01,75   Karl Lindoff
1,07,83
17 Karl Lindoff 59,60   William Brand
1,03,08
18 William Brand
59,23   William Brand 1,01,57
19 Axel Brorsson
58,90
  William Brand
1,01,88

 

200 Ryggsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Carl Roos 2,56,01   Carl Roos 3,13,67
12 Carl Roos
2,46,58   Carl Roos 2,56,38
13

Samuel Paulson

2,36,61   Carl Roos
2,42,04
14 Viktor Syrén 2,33,16   Alex Ly
2,31,08
15 Viktor Syrén 2,22,17   William Brand 2,32,95
16 William Brand
2,14,00   Douglas Luhanko 2,28,86
17 Karl Lindoff
2,19,50   William Brand 2,21,38
18 William Brand
2,13,44   William Brand 2,19,63
19 Axel Brorsson
2,16,36   Axel Brorsson
2,21,71

 

50 Fjärilsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Dyson Kuronen-Eldh 36,27   Gustav Eriksson 40,25 
12 Michael Curacica 33,13   Måns Stomvall 35,45 
13 Sebastian Sundbäck 31,32   Michael Curacica 33,10
14 Karl Lindoff 29,29   Sebastian Sundbäck 30,20 
15 Karl Lindoff 28,49   Karl Lindoff 28,74
16 Karl Lindoff
26,42   Karl Lindoff 26,59
17 Karl Lindoff 25,76   William Brand 26,02
18 Måns Stomvall  25,45    William Brand 25,76
19 Måns Stomvall  24,74   William Brand 25,63

 

100 Fjärilsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Dyson Kuronen-Eldh 1,25,67   Alex Ly
1,50,57
12 Michael Curacica 1,10,99   Dyson Kuronen-Eldh 1,30,05 
13 Måns Stomvall 1,12,66   Måns Stomvall 1,19,03
14 Karl Lindoff 1,06,73   Karl Lindoff 1,11,91
15 Karl Lindoff
1,01,41   Karl Lindoff
1,05,04
16 Karl Lindoff 58,04   Karl Lindoff 1,02,47
17 Karl Lindoff 56,44   William Brand 58,74
18 Måns Stomvall  56,14    William Brand
57,52
19 Måns Stomvall 54,69   Måns Stomvall 55,99 

 

 

 

200 Fjärilsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11          
12 Eldin Kadic 3,36,44   Alex Ly
3,58,03
13 Fredrik Karlsson
2,53,34   Alex Ly

3,08,97

14 Erik Skogfors 2,37,85   Erik Skogfors 2,54,17
15 Michael Curacia 2,22,34   Erik Skogfors 2,37,78
16 Måns Stomvall 2,11,59   Måns Stomvall 2,23,25
17 William Brand 2,05,29   Måns Stomvall 2,13,16
18 Måns Stomvall  2,04,70    Måns Stomvall 2,10,02
19 Måns Stomvall 2,00,68   Måns Stomvall 2,05,18

 

50 Bröstsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Samuel Paulson
41,33
  Samuel Paulson 44,56
12 Eldin Kadic 36,92   Samuel Paulson
40,67
13 Eldin Kadic 34,01   Samuel Paulson
34,49
14 Eldin Kadic 31,92   Eldin Kadic 33,47
15 Eldin Kadic 31,35   Eldin Kadic 31,94
16 Eldin Kadic 29,65   Eldin Kadic 30,92
17 Eldin Kadic
28,89
  Eldin Kadic 30,42
18 Alexander Kotevski 31,19    Eldin Kadic  
29,38
19 Alexander Kotevski
30,60   William Brand
31,89

 

100 Bröstsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Samuel Paulson
1,29,22
  Samuel Paulson
1,35,13
12 Samuel Paulson
1,16,33   Samuel Paulson
1,26,49
13 Eldin Kadic 1,13,02   Samuel Paulson
1,15,90
14 Eldin Kadic 1,08,81   Eldin Kadic
1,13,72
15 Eldin Kadic 1,06,91   Eldin Kadic 1,12,35
16 Eldin Kadic
1,05,37   Eldin Kadic 1,11,43
17 Eldin Kadic
1,04,09   Eldin Kadic
1,08,32
18 Alexander Kotevski 1,06,83    Eldin Kadic 1,07,64
19 Alexander Kotevski
1,07,05   William Brand
1,10,09

 

200 Bröstsim

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Samuel Paulson
3,11,63
  Arvid Heikinniemi 3,48,51 
12 Samuel Paulson
2,54,81   Samuel Paulson
3,12,96
13 Eldin Kadic 2,43,89   Samuel Paulson
2,48,93
14 Eldin Kadic 2,30,44   Eldin Kadic 2,44,40
15 Eldin Kadic 2,27,46   Eldin Kadic 2,37,60
16 Eldin Kadic 2,24,92   Axel Witt
2,36,52
17 William Brand 2,21,43   William Brand 2,30,90
18 William Brand 2,21,39
  William Brand
2,30,91
19 Christofer Röbech
2,48,73   William Brand 2,33,05

 

100 Medley

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Dyson Kuronen-Eldh 1,22,11      
12 Michael Curacia 1,13,32      
13 Alex Ly
1,11,76      
14 Eldin Kadic
1,09,48      
15 Karl Lindoff
1,04,11      
16 William Brand 1,01,82      
17 William Brand
1,00,08      
18 Axel Brorsson
59,90
     
19 Axel Brorsson
58,92      

 

200 Medley

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11 Maximilian Holm 2,56,29   Dyson Kuronen-Eldh 3,19,99 
12 Michael Curacica 2,35,73   Carl Roos
3,06,09
13 Eldin Kadic 2,33,34   Samuel Paulson
2,42,24
14 Eldin Kadic
2.24,90   Alex Ly
2,35,73
15 Eldin Kadic 2,18,67   Eldin Kadic 2,25,88
16 William Brand 2,11,31   Karl Lindoff
2,22,57
17 William Brand
2,08,11   William Brand
2,16,32
18 William Brand
2,06,45   William Brand 2,14,96
19 Axel Brorsson
2,11,16   William Brand 2,12,60

 

400 Medley

25 m   50 m
Ålder Namn Tid   Namn Tid
11          
12 Eldin Kadic 6,11,00      
13 Eldin Kadic 5,45,40   Alex Ly
6,03,08
14 Eldin Kadic 5,11,92   Eldin Kadic
5,41,66
15 Eldin Kadic 5,05,40   Eldin Kadic 5,30,11
16 William Brand
4,43,69   William Brand 5,09,34
17 William Brand
4,37,75   William Brand 4,54,30
18 William Brand
4,34,84
  William Brand 4,52,02
19 Måns Stomvall 4,48,99   William Brand
4,51,75

 

Typ Tjejer/Killar Ålder 25/50 m bana  
Åldersrekord Tjejer 11 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 11 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 12 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 12 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 13 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 13 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 14 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 14 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 15 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 15 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 16 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 16 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 17 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 17 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 18 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 18 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 19 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Tjejer 19 50 m bana Klicka här
         
Åldersrekord Killar 11 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 11 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 12 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 12 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 13 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 13 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 14 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 14 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 15 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 15 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 16 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 16 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 17 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 17 50 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 18 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 18 50 m bana Klicka här
Åldesrekord Killar 19 25 m bana Klicka här
Åldersrekord Killar 19 50 m bana Klicka här
Uppdaterad: 12 MAR 2018 15:29 Skribent: Christoffer Andersson

Klicka på bilden för att komma till hemsidan för Masters-SM

______________

Klubbshop, klicka på TYR-loggan

_____________________

HUVUDSPONSOR

_____________________

SPONSORER & SAMARBETSPARTNERS

         

 

Freker2     

  

 

Under mina besök i Eskilstuna bor jag gärna på Comfort Hotel! /Thomas Jansson, fd förbundskapten och mentor för Eskilstuna Simklubb

 


GILLA OSS PÅ FACEBOOK

___________________________

SoH

82 882 kr simmades in under

Swim of Hope 2016 varav hälften

gick till Barncancerfonde.

Exrtra stort tack till företagen

nedan som sponsrade med 2 000 kr

eller mer.

 

Postadress:
Eskilstuna SK - Simidrott
Verkstadsgatan 5
63342 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: 0
E-post: This is a mailto link

Se all info